Plugins - Kirki Customizer Framework - Stable (latest release) - en to pt_BR translation catalogue (55 entries)

en: No File Selected
pt_BR: Nenhum arquivo selecionado

en: Change File
pt_BR: Alterar arquivo

en: Add File
pt_BR: Adicionar arquivo

en: row
pt_BR: linha

en: Select a Page
pt_BR: Selecione uma página

en: Lowercase
pt_BR: Minúscula

en: Uppercase
pt_BR: Maiúscula

en: Capitalize
pt_BR: Capitalizar

en: Initial
pt_BR: Primeira letra

en: Text Transform
pt_BR: Transformação de Texto

en: None
pt_BR: Nada

en: Justify
pt_BR: Justificado

en: Text Align
pt_BR: Alinhamento de Texto

en: Center
pt_BR: Centralizar

note: translators: %s represents the number of rows we're limiting the repeater to allow.
en: Limit: %s rows
pt_BR: Limite: %s linhas

en: Spacing
pt_BR: Espaçamento

en: Invalid Value
pt_BR: Valor inválido

en: Height
pt_BR: Altura

en: Size
pt_BR: Tamanho

en: Font Style
pt_BR: Estilo da fonte

en: No Image Selected
pt_BR: Nenhuma imagem selecionada

en: Remove
pt_BR: Apagar

en: Add Image
pt_BR: Adicionar imagem

en: Change Image
pt_BR: Trocar Imagem

en: Right
pt_BR: Direita

en: Left
pt_BR: Esquerda

en: Bottom
pt_BR: Base

en: Top
pt_BR: Topo

en: Font Size
pt_BR: Tamanho da fonte

en: Line Height
pt_BR: Altura da linha

en: Letter Spacing
pt_BR: Entreletra

en: Font Weight
pt_BR: Peso da fonte

en: Font Family
pt_BR: Família Tipográfica

en: Left Top
pt_BR: Canto Superior Esquerdo

en: Left Center
pt_BR: Canto Esquerdo Central

en: Left Bottom
pt_BR: Canto Inferior Esquerdo

en: Right Top
pt_BR: Canto Superior Direito

en: Right Center
pt_BR: Canto Direito Central

en: Right Bottom
pt_BR: Canto Inferior Direito

en: Center Top
pt_BR: Centro do Topo

en: Center Center
pt_BR: Centro central

en: Center Bottom
pt_BR: Centro da Base

en: Background Position
pt_BR: Posição do background

en: Scroll
pt_BR: Travar

en: Background Attachment
pt_BR: Anexo de plano de fundo

en: Contain
pt_BR: Conter

en: Fixed
pt_BR: Fixo

en: Background Size
pt_BR: Tamanho do background

en: Background Repeat
pt_BR: Repetição do background

en: Repeat Vertically
pt_BR: Repetir verticalmente

en: Repeat Horizontally
pt_BR: Repetir horizontalmente

en: Repeat All
pt_BR: Repetir ambos

en: No Repeat
pt_BR: Não repetir

en: Background Image
pt_BR: Imagem de plano de fundo

en: Background Color
pt_BR: Cor de plano de fundo
